X

Son Dakika*Son Dakika*Son Dakika

Beklenmedik gelişme!

30 Ağustos’da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve kurmayları ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve kurmaylarının Anıtkabir’de buluşup T.B.M.M’ yürümeye ve Meclis önünde bir Basın açıklaması yapmaya hazırlandıkları öğrenildi.

Yapılan açıklamada 17 Aralık dosyaları başta olmak üzere tüm Cüppeli Darbe yolsuzluklarından hesap sorulacağı ve adaletin tecelli edeceği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin erken seçim konusunda anlaştıkları, sürpriz şekilde diğer partilerle de görüşerek geniş kapsamlı bir koalisyon hükümeti için düğmeye basacakları, yeni kurulacak kabinede görev alacak bakanların siyasi geçmişleri değil, dürüst, ilkeli ve konularının uzmanı olamalarına önem verileceği söylendi.

Ekonomi’den ziraat’e, dışişleri’nden içişleri’ne, eğitim’den sağlık konularına kadar geniş kapsamlı projeler üzerinde çalışmaya başlayacak komisyonlarda konularının uzmanı olan ancak isimlerin bugüne kadar siyaset sahnesinde çok duyulmamış, çoğunluğunu genç ve kadınların oluşturacağı bir çok memur, işçi, sanatkar, sporcu, akademisyen ve iş dünyasından isimlerin de bulunacağı açıklandı. 

Bütün bu yukarıda yazılanlar gerçek olsaydı, gümbür, gümbür ses çıkararak açıklamalar yapılsaydı, liderler kolkola yürüyerek “dürüst ve umutlu yarınlara doğru” diyerek böyle bir adım atmış olsalardı sizce ne olurdu?

Tags:

Yazar Hakkında

Yazar, motivasyonel konuşmacı ve eğitim danışmanı olan Kaya Boztepe aynı zamanda Planet Green NY firmasının CEO’su, TED İstanbul Vakfı temsilcisi ve College Prep yönetim kurulu üyesidir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir