X

Doğum Günü Hediyesi

Bir yaşımı daha geride bırakıyorum. Yarın doğum günüm ve şimdiden güzel mesajlarınız geliyor, çok teşekkürler ancak ülkenin içinde bulunduğu durum, bu yönetim şekli ve her gün gelen şehit haberleriyle kutlama yapmak ters düşüyor. Yine de sizlerden, dostlarımdan uygun göreceğiniz bazı hediyeler istiyorum. 

1) Türkiye’yi ortaçağ karanlığına götürmeye çalışan avantacı süslüman kesimine, cüppeli darbe ve Akape’ye karşı kesin ve net tavır alın.

2) Beğenseniz de, beğenmeseniz de, özellikle CHP ve MHP’de yer alın, örgüte girin, beğendiklerinizi daha iyi yapabilmek, beğenmediklerinizi değiştirebilmek için çaba sarf edin.

3) Protestolarda, yürüyüşlerde, demokratik haklarınızı savunmak için yer alın. Meclise gidin, seçim bölgenizdeki Milletvekillerini ziyaret edin, konuşun, baskı oluşturun. Bu ülkenin birliği, bütünlüğü, hukukun üstünlüğü için vakit ayırın, tepkinizi ortaya koyun.

4) Bütün bunları yaparken size eşlik edecek en az 5 kişi bulun. 

5) Lütfen oy kullanın ve bu seçim sistemini düşünerek, kerhen, kötünün iyisi diyerek oy kullanın, ziyan olmayacak oy kullanın. Cüppeli darbecilere hak ettikleri cevabı verin.

6) Ayda bir ortalama düzgün bir lokantada iki kişilik yemek tutarı kadar bir rakamı TED, TEV veya Çağdaş yaşam gibi derneklere bağışlayın. Çağdaş gençler yetiştirmek için çorbada bir tuzunuz olsun, dilerseniz bunu bireysel olarak yapın ama yapın.

7) Çöp atmayın, israf yapmayın, doğaya ve hayvanlara karşı duyarlı olun. İşte olabilecek en güzel doğum günü hediyesi!

Atalarımızdan ödünç aldığımız bu vatanı, bizden sonraki nesillere daha güzel teslim edebilmek ümidiyle…

Tags:

Yazar Hakkında

Yazar, motivasyonel konuşmacı ve eğitim danışmanı olan Kaya Boztepe aynı zamanda Planet Green NY firmasının CEO’su, TED İstanbul Vakfı temsilcisi ve College Prep yönetim kurulu üyesidir.

Yorumunuzu Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir